با این برنامه غذایی به افزایش قد کودکتان کمک کنید:

فرمول جادویی ساختن ماهیچه و سیستم عصبی قدرتمند

  •  برای افزایش قد کودکان یک فرمول جادویی وجود دارد کافی است که لبنیات که سرشار از کلسیم است را به رژیم غذایی وارد کنید تا نگرانی تان در مورد کوتاهی قد او برطرف شود.
  • تغذیه مناسب و رژیم غذایی درست نقش اساسی و بسیار مهمی در افزایش قد کودکان دارد. رژیم غذایی متعادل غنی از کلسیم، فسفر، ید و منیزیم برای رشد کافی کودکان ضروری است. در واقع کودکی و نوجوانی بهترین زمان برای ساختن استخوان های قدرتمند است.
  • کودک اگر به اندازه کافی کلسیم مصرف کند، ماهیچه هایش هم قدرت می گیرند، سیستم عصبی اش تقویت می شود و قلبش هم بهتر کار می کند.
  • علاوه بر این باید او را به نوشبدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب هم تشویق کنید تا سموم بدنش دفع شوند.
  • وعده اول: صبحانه ای برای قد بلند ها. کودکانی که یک صبحانه سالم می خورند، قادرند نیاز های تغذیه ای روزانه خود را تامین و وزن خود را کنترل کنند. این کودکان سطح کلسترول پایین تری داشته و احتمال اینکه کودکانی که صبحانه می خورند، غذاهایی با سطح مناسب از املاحی چون کلسیم، فسفر، منیزیم و ویتامین ها مانند ریبوفلاوین، ویتامین آ، ث، ب12 و فولات دریافت کنند بیشتر از کودکانی است که وعده صبحانه را حذف می کنند. در نتیجه در مقایسه با بقیه کودکان افزایش قد طبیعی خواهند داشت.
  • در کودکانی که کاهش وزن دارند با صبحانه نخوردن نمی توانند میزان کالری از دست رفته را در وعده های دیگر جبران کنند و برعکس در مورد کودکانی که افزایش وزن دارند عدم مصرف صبحانه باعث پرخوری بیش از حد آنها در ساعات بعدی روز می شود که همگی در روند افزایش قد موثر است.

مصرف یک واحد لبنیات (یک لیوان شیر، یک لیوان سر خالی ماست، دو لیوان دوغ یا نصب قوطی کبریت         پنیر) در وعده صبحانه هم توصیه می شود.

  • اگر می خواهید یک سهم شیری که به صبحانه فرزندتان وارد می کنید، مواد مغذی بیشتری را به بدن او برساند بهتر است سراغ شیرهای غنی شده بروید.
  • وعده دوم : میان وعده را فراموش نکنید

مصرف میان وعده ها برای تمامی افراد لازم است؛ اما کودکان، نوجوانان و افرادی که به دنبال افزایش رشد هستند بیشتر از سایرین باید به آن توجه کنند و میان وعده های مناسب را باید در برنامه غذایی خود بگنجانند. اما نکته مهم این است که انتخاب میان وعده ها به شرایط جسمی و نوع زندگی و میزان فعالیت فرد بستگی دارد و با توجه به این موارد باید بهترین انتخاب را داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *