کارشناسان استرالیایی معتقدند رژیم غذایی حاوی لبنیات پیش از ورزش کردن می تواند خطر شکستگی استخوان را کاهش دهد.

پزشکان استرالیایی می گویند : مصرف رژیم غذایی سرشار از مواد لبنی حدود دو ساعت پیش از ورزش کردن می تواند با خطر از دست رفتن کلسیم در طول انجام حرکات ورزش مقابله کند.

فرآورده های لبنی را باید حدود دو ساعت قبل از ورزش مصرف کرد تا از دست دادن احتمالی کلسیم به علت فعالیت بدنی و بار فیزیکی پیشگیری کرد.

بدن انسان معمولا به هنگام انجام ورزش هایی همچون دوچرخه سواری و شنا از طریق تعریق کلسیم از دست می دهد که این وضعیت می تواند به تضعیف استخوان ها منجر شود و فرد را در معرض پوکی استخوان قرار دهد.

پروفسور «لوئیس بورکه» محقق استرالیایی گفت: بدن زمانی که به دنبال تامین کلسیم خون است تعریق می کند و در وهله اول به جای استخوان ها جلوگیری می شود و کلسیم از دست رفته از راه تعریق را به جریان خون باز می گرداند. بدن این فرآیندرا به منظور حفظ سطح کلسیم خون انجام می دهد.

همچنین زمانی که میزان کلسیم کاهش یابد بدن از نزدیک ترین منبع کلسیم موجود، کمبود این ماده معدنی در جریان خون را جبران می کند.

افرادی که مشغول انجام رشته های ورزشی، که نیاز به تحمل وزن بر روی پاها ندارند (مانند دوچرخه سواری،قایقرانی پارویی، شنا) هستند کلسیم را از طریق عرق از دست می دهند. چیزی شبیه به این در فضانوردان، در واقع بدون عرق کردن اتفاق می افتد. این استخوان ها را ضعیف می کند و خطر ابتلا به پوکی استخوان را در آینده افزایش می دهد.

پروفسور «لوئیس بورکه» تاکید می کند: تحقیقات نشان داده است که بدن با میل زیاد، کلسیم را از دستگاه گوارش خارج میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *