بدون شک یکی از بزرگترین آرزوهای تمامی زنان، داشتن نوزادی سالم و تندرست است. به این جهت تمامی مادران سعی بر آن دارند تا عوامل مؤثر بر بهبود روند بارداری و نتیجه آن را مورد بررسی قرار دهند و تا جای ممکن از عوامل زیان آور دوری جویند. تغییرات زیادی در اثر بارداری در بدن مادر به وجود می آید و عوامل زیادی در تعیین روند صحیح بارداری و نتیجه بارداری موثر هستند.

ماست و لبنیات و شیر، مواد بسیار مهم و مغذی برای دوران بارداری است. لبنیات  28 درصد از نیاز به کلسیم و پروتئین و فیبر و موادمعدنی و ویتامین ها را تامین می کند. محصولات لبنی میزان زیادی از احتیاجات غذایی را برآورده می کند، به خصوص کلسیم و پروتئین که در بدن مادر ذخیره می شود، برای استخوان سازی بدن جنین لازم است.کلسیم ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان و دندان است و در صورتی که کلسیم مادر کافی نباشد جنین از کلسیم استخوان های مادر استفاده می کند که باعث می شود مادر در آینده دچار پوکی استخوان شود.

هر زن باردار حداقل روزانه باید یک لیوان شیر بخورد، آن دسته از مادرانی که مشکل گوارشی دارند و شیر برایشان قابل تحمل نیست، می توانند معادل آن یعنی یک  فنجان، ماست یا پنیر مصرف کنند.  همچنین مصرف شیر باعث شاداب تر شدن پوست جنین شده و کلسیم و فسفر باعث بهتر شدن لطافت پوست می گردد. بنابراین مصرف شیر می تواند بر زیبایی جنین شما نیز اثرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *